چاپ
ارسال به دوست

تلف شدن 115 رأس گوسفند بر اثر بیماری «لپتوسپیروز» در نی‌ریز

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان فارس، حمیدرضا ممتازیان سرپرست اداره دامپزشکی نی ریز گفت: پس از اعلام گزارش موضوع  مبنی بر تلف شدن  تعدادی  دام در یک دامداری واقع در روستای عباس‌آباد دوم بخش مرکزی شهرستان نی ریز ، بلافاصله اکیپ دامپزشکی شهرستان و کارشناس اداره کل به محل اعزام شده و به بررسی میدانی و نمونه‌برداری از اجزاء داخلی دام های تلف شده و ارسال به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی فارس اقدام کردند.

 

 

ممتازیان بیان کرد: لاشه دام ها با رعایت مسائل بهداشتی دفن و معدوم سازی شدند و توصیه های لازم نیز به دامداران  به منظور ضد عفونی کردن کامل محل نگهداری دام و محیط پیرامون ارائه شد.

 

 

وی از برداشت نمونه و ارسال به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان بمنظور تعیین علت دقیق حادثه خبر داد و گفت: برابر اعلام نظر نهایی کارشناسان آزمایشگاه مرکزی با توجه به نتیجه آزمایشات علت تلف شدن دام ها، بیماری لپتوسپیروز بوده است.

 

 

سرپرست اداره دامپزشکی نی ریز افزود: بیماری لپتوسپیروز یک بیماری مشترک بین انسان و دام می باشد که بر اثر تماس مستقیم و یا غيرمستقيم انسان يا دام با آب، خاك، جوندگان يا غذاي آلوده شده حيوانات مبتلا منتقل می گردد.

 

 

ممتازیان اظهار کرد: موضوع به مرکز بهداشت شهرستان بمنظور پایش بیماری در جمعیت انسانی اعلام شد.

 

 

تب بالا و بی اشتهایی، كم خوني و زردي از علائم بیماری لپتوسپیروز می باشد.

  • کد خبر: ٢٥٨٨٥٢/
  • ١٤:٣٣ - 1399/10/15/
  • تعداد بازدید: 128
کلید واژه ها
B

خروج