چاپ
ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی ویژه ناظرین ذبح شرعی کشتارگاه ها

دوره آموزشی یکروزه ویژه ناظرین ذبح شرعی کشتارگاه های دام و طيور درمحل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان فارس، در این جلسه حمیدرضا ناظمی مدیرکل دامپزشکی استان، به تشریح اقدامات و عملکرد اداره کل دامپزشکی فارس در خصوص فعالیت ناظرین ذبح شرعی  و ناظرین بهداشتی دامپزشکی در کشتارگاه ها پرداخت.

 

 ناظمی اظهار کرد: با وجود فعالیت و نظارت کارشناسان بهداشتی و ناظرین ذبح شرعی و رعایت تمام مسائل شرعی برای ذبح و مسائل بهداشتی در روند کشتار دام و طیور، شهروندان می توانند با اطمینان خاطر گوشت و فرآورده های خام دامی را از مراکز معتبر و مجاز تهیه و مصرف کنند.

 

وی با اشاره به نقش ارزنده ناظرین ذبح شرعی در تامین غذای حلال و اثربخشی در جامعه گفت : یکی از حوزه های کاری دامپزشکی تامین امنیت و سلامت محصولات و فرآورده های خام دامی است که نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی بر تولید این محصولات صورت می گیرد .

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین وحید شهوندی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی به فعالان این حوزه، بیان کرد: دوره آموزش ذبح شرعی جهت ارتقای سطح علمی ناظرین این استان برگزار و در پایان این دوره، گواهی آموزشی به ناظرین ذبح شرعی اعطاء خواهد شد.

 

شهوندی گفت: یکی از وظایف حکومت اسلامی تهیه غذای سالم و حلال برای مردم است و این امر به عنوان یک اصل مهم در دستورات شرع مقدس اسلام مورد تاکید قرار گرفته است.

 

در ادامه دوره آموزشي مهارت هاي ارتباطي نیز برگزار گرديد.

 

 

 

 

 

  • کد خبر: ٢٥٢٩٢٦/
  • ١٤:٤٥ - 1399/03/27/
  • تعداد بازدید: 84
کلید واژه ها
B

خروج